bugünlerde..kayınvalidemin çok sevdiğim bi sözü var: "bahane k.ç gibidir, herkeste vardır" der... hak verir ve gülerim çok..
şimdi efendim, benim de bahanelerim var bu blog alemine seyrekleşen ziyaretlerimle ilgili.. ama öyle böyle değil..
kayınpederim, yani Tuncer TEPE, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday oldu. Kurucularından olduğu Adalet Partisi'nin devamı olan Demokrat Parti'den. Zira bu gelenekle büyümüş biri olarak siyasete başka bir partiden girmesi -gelen tüm tekliflere rağmen- akla bile getirilemezdi. Demokrat Parti'nin uzun süredir devam eden ısrarlarını kıramadı ve en sonunda adaylık teklifini bundan 3 hafta önce kabul etti.  şimdi bu durumda kendisi çok yoğun bir tempoya girdiği gibi ben de girdim.

eğitimim ve geçmişteki tecrübelerimden dolayı kampanya danışmanlığını benim yapmam istendi.2004 yerel seçimlerinde de başka bir aday için yapmış ve başarılar elde etmiştik. hal böyle olunca bana da tam zamanlı iş yolu göründü. uzun aradan sonra, hem sevdiğim hem de eğitimini aldığım işi yapmak beni heyecanlandırsa da kendi sınırlarımı da merak ettim.. ne kadar götürebilecektim? zira evet, Kayra ve Deniz saat 5 buçuğa kadar yoklar ancak benim 5 aylık bir bebeğim var ve en vahimi sevgili yardımcım Ebru kocaya kaçtığından ev işi, ütü ve yemek de bende:( ama NT'nin de yardımı ve anlayışla bugüne kadar sorunsuz geldik.

sabah9 buçuk gibi iş başında oluyorum, akşam 5'e kadar çalışıyorum. 5'te çıkıp 5.25 gibi evde oluyor, çocuklarımı karşılıyor, 6 buçukta sevdikleri çizgi film başlayana kadar onlarla sohbet edip oyun oynuyor, onlar çizgi filmlerini izlerken yemeklerini hazırlıyor, 7'de onlarla masaya oturuyor, onlar yemek yerken masada Vera'yı emziriyor, masayı onlarla beraber topluyor, 8'de odalarına çıkıyoruz hep beraber.. 8 buçukta Vera'yı bir daha emzirip uyutuyor sonra Kayroş'um ve  Denizoğlan'la  yatma hazırlıklarına başlıyoruz.. saat 9'da onlar da yattıktan sonra evi toparlıyor, acil olan ütülerim varsa onları yapıyor, ertesi günün yemeğini hazırlıyorum.. saat 10-10 buçuk  gibi NT geldiğinde, babasıyla birlikte o da bu dönemde malum, birlikte bi şeyler yiyor, sohbet ediyor ve genellikle ben bi şeyler yazıp çizerken, NT de gazete okurken kanapede uyuyakalıyoruz.. sonra ya Vera'nın emmek için ağlaması ya da çocukların tuvalete kaldırılması gerektiğini hatırlatan saat alarmı ile uyanıyoruz..

sabah yine aynı telaş..
Kayra'cım 7.45'te servise biniyor.. Deniz'im de 8.15'te..  sonra evi toparla, atla arabaya:)
çocuklar hafta sonları babaannelerinde olduğundan cumartesileri derin temizlik, pazar ütü günüm:)

bugünlerde tempomuz böyle..
dilerim 29 mart günü Sakaryalı seçmen doğru tercihi yapar..
geçenlerde bir ulusal kanaldaki yapımcıya da söylediğim gibi Tuncer TEPE Sakarya için gerçek bir değerdir, bunu Elif TEPE olarak söylemiyorum, dışarıdan bakan, diğer adayları gayet iyi tanıyan, aralarındaki farkı bilen ve profesyonel olmaya çalışan bakışla söylüyorum..

merak edenler için www.tuncertepe.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !